Budapest vonzó az ingatlanbefektetőknek

A szakmai fórumon dr. Szeneczey Balázs főpolgármester-helyettes „Budapest a nagy változások útján” címmel tartott előadást

​– Nincs vonzóbb az ingatlanfejlesztők számára, mint egy folyamatosan fejlődő város. Az elmúlt években Budapest ezt a szerepet töltötte be. Valós igényeken alapuló, hosszú távú fejlesztésekben gondolkodunk – mondta Szeneczey Balázs városfejlesztési főpolgármester-helyettes a Napi Gazdaság kedden rendezett ingatlan szakkonferenciáján.

Lényegesnek nevezte a közösségi terek, kiemelten a Széll Kálmán tér felújítását, amely „egy emberibb, átláthatóbb, használhatóbb csomópontja lesz Budapestnek”. A már befejezett közlekedésfejlesztési beruházásokkal kapcsolatban kiemelte a 4-es metrót, amely az ingatlanfejlesztők népszerű célpontjává vált az elmúlt több mint egy év alatt. - Nagy előrelépésnek számít az 1-es villamos vonalának meghosszabbítása, a következő években elkészülő budai fonódó villamosprojekt pedig a budai oldal és az egész főváros közlekedését fogja kényelmesebbé tenni – tette hozzá. A főváros köztereinek megújítását szolgálja a Tér-Köz városrehabilitációs program, amely keretében 27 projekt jelenleg is zajlik, és egy éven belül befejeződik – tette hozzá a főpolgármester-helyettes.

„A kormány 2010 óta példamutató együttműködést valósít meg a fővárossal, itt nem csak tervekről, hanem konkrét eredményekről van szó – mondta Fürjes Balázs, kiemelt budapesti beruházásokért felelős kormánybiztos. Hozzátette: Budapest fejlődése 2010-ben kezdődött, és a főváros erősödése katalizátorként hat az egész ország teljesítményére. A kormánybiztos az elmúlt évek sikeres beruházásait sorolva megemlítette a Zeneakadémia és a Kossuth tér felújítását, a Pesti Vigadó, a Budapest Music Center, valamint az új FTC-stadion átadását.

A gazdasági kilátások javulásának köszönhető az építőipar fellendülése. Nyilvánvaló, hogy ott épül ingatlan, ahol az emberek bíznak a jövőben, de csak akkor tudnak bízni a jövőben, ha az általános gazdasági kilátások is jelentősen javulnak. "Ez következett be az elmúlt években Magyarországon, ezt a bizalmat sikerült visszaadni a családoknak és a vállalkozásoknak" – mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter. Drámai mértékű visszaesés után 28 százalékkal nőtt a kiadott építési engedélyek száma, a trend megfordult – emelte ki.

Hírek

RSS megtekintés