Elképzelhető, hogy egy védett böngészőből kísérli meg elérni ezt a webhelyet a kiszolgálón. Engedélyezze a parancsprogramokat, majd töltse be újra a lapot.
Budapest Portál
Követés
Az oldalt 2024.01.22-én archiváltuk. Az itt található tartalom lehet, hogy már elévült. Friss információkért látogass el a
budapest.hu
oldalra.
Ugrás az oldal tartalmához
Ugrás a keresőhöz
Ugrás a főmenühöz
Ugrás a gyorsmenühöz
Ugrás a lábléc menühöz
Súgó a Főmenü billentyűzettel történő használatához
Ugrás a főoldalra
Budapest portál
Switch to Hungarian (
Váltás
Magyar
nyelvre)
Váltás angol nyelvre (
Switch to
English
)
Aláhúzott hivatkozások alkalmazása
Főmenü
Hírek
Legfrissebb
Közlemények
Hírarchívum
Főváros
Budapest, a nemzet fővárosa
Díjazottak
Jelképek
Városdiplomácia
Programok, kultúra
Nevezetességek, városnézés
Kerületek
Arculat
Önkormányzat
Főpolgármester
Helyettesek
Tanácsnokok
SZMSZ
Költségvetés
Fővárosi Közfejlesztések Tanácsa
Nemzetiségi önkormányzatok
Közszolgáltató cégek
Fővárosi Közgyűlés
A Közgyűlés működése
Előterjesztések, jegyzőkönyvek
Fővárosi képviselők
Bizottságok
Vagyonnyilatkozatok
Közgyűlési videóarchívum
Fővárosi Közlöny
Rendelettár
Hivatal
Főjegyző
Főosztályok
Főpolgármesteri Iroda
Uniós projektek
Városfejlesztés
Esélyteremtő Budapest
Nyitott Budapest
Zöld Budapest
Fővárosi Választási Bizottság
Adatvédelem
Integritás bejelentések
Szolgáltatás
Ingatlanhasznosítás
Ingatlanközvetítői névjegyzék
Sport
Zajtérkép
Szmogriadó
Közlekedés
Parkolás
MOL Bubi
Turizmus
Térinformatikai portál
Patkánybejelentés
Közterületnév-jegyzék
CT- és MR-program
Ügyintézés
Gyakran keresett ügyek
Helyi adó
Közterület-használat
Kereskedelmi ügyintézés
Önkormányzati hatósági ügyek
Államigazgatási hatósági ügyek
Tulajdonosi jogkörbe tartozó ügyek
Tájékoztatók, segédletek
Kapcsolat (Ügyfélszolgálat)
Közérdekű adatok
E-infószabadság
Ingatlan-elidegenítés
Kereső
Keresés
Gyorsmenü
ÚJ BUDAPEST.HU
SAJTÓ
KÖZSZOLGÁLTATÓ CÉGEK
VÁLASZTÁS
ELŐTERJESZTÉSEK
KÖRNYEZETVÉDELEM
SZMOG
REZSITÁMOGATÁS
UNIÓS PROJEKTEK
Uniós projektek
Budapest Főváros Önkormányzata párhuzamosan számos, akár több milliárd forint nagyságrendű projektet valósít meg kedvezményezettként annak érdekében, hogy a fővárost az itt lakók számára élhetőbbé, a turisták és a befektetők számára pedig vonzóbbá tegye. Látogassa meg Ön is honlapunkat és ismerkedjen meg az Európai Unió támogatásával megvalósított közlekedési, turisztikai, városrehabilitációs, egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és szervezetfejlesztési projektek legfontosabb jellemzőivel.
Nemzetközi projektek
CO4CITIES
URBACT CO4CITIES projekt a városi közjavak közösségi hasznosításáért
A városi közjavak együttműködő hasznosítási lehetőségeinek feltárása céljából a főváros csatlakozott az Európai Unió URBACT programjához Torinó (Olaszország), Gdansk (Lengyelország) és Kolozsvár (Románia) partnereként. A Torinó vezetésével megvalósuló CO4CITIES projektben a városhálózat tagjai az „urban commons” – ingatlanok közösségi hasznosítása – megvalósult példáit, lehetőségeit vizsgálják.
URBforDAN
URBforDAN – „Duna menti városi erdők”
Budapest Főváros Önkormányzata és a FŐKERT Nonprofit Zrt. partnerként részt vesz az Interreg Duna Transznacionális Programból, az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával, az Európai Unió és a Magyar Állam társfinanszírozásával megvalósuló, DTP2-018-2.2 azonosító számú, URBforDAN című projektben. A projekt célja a városi erdők hosszú távú, fenntartható kezelése, vagyis az, hogy hogyan lehet összehangolni az erdők gazdasági, társadalmi, és kulturális szerepét, ugyanakkor biztosítani, hogy a természetes biológiai sokféleségük megőrzésre kerüljön, amellett, hogy hozzájáruljanak a városok fenntartható fejlődéséhez. A pályázat keretében egy mintaprojekt megvalósítása is megtörténik, melynek fókuszterülete Budapest II. kerületében, a Szépvölgyi út végén (Hármashatár-hegy) található.
VÁROSOK AZ EMBEREKÉRT
Élhető és fenntartható városok: Cities-4-People (Városok az emberekért)
A Cities-4-People (C4P) c. projekt célja a közösségi tervezésen keresztül olyan emberközpontú közlekedési fejlesztések támogatása, amelyek során újfajta modellek jönnek létre a városi közlekedésben érintett szereplők (pl. lakosság, szállítmányozók) igényeinek figyelembevételével. A projekt 5 európai város (Trikala, Hamburg, Oxfordshire megye - Oxford, Isztambul – Üsküdar, és Budapest) helyi, kerületi szintű közlekedéssel kapcsolatos közös kihívását kívánja megoldani.
Horizont 2020 CEPPI
Innovatív energetikai közbeszerzések támogatása a városokban (Coordinated energy-related PPI actions for cities, CEPPI)
A CEPPI projekt az Európai Unió Horizont 2020 kutatási és innovációs programja támogatásával valósul meg. A CEPPI projekt célja a városok közbeszerzési eljárásait lefolytató szervezeteinek kapacitásbővítése a legjobb elérhető energiahatékony megoldásokra irányuló beszerzések területén. A projekt fókuszában az innovációs célú közbeszerzési eljárások megismerése és gyakorlati alkalmazása áll.
KLÍMAINNOVÁCIÓ
Climate-KIC
A Fővárosi Önkormányzat 2012. október 3-án csatlakozott az EIT (Európai Innovációs és Technológiai Intézet) Climate-KIC szervezetéhez. A Fővárosi Közgyűlés 2013. április 24-én jóváhagyta a Partnerségi Támogatási Szerződés megkötését a szervezettel. A 2008-ban autonóm uniós testületként létrehozott EIT fő feladata, hogy a jelentős társadalmi kihívások megoldásához közös platformot kínáljon a kiváló felsőoktatási intézmények, kutatóközpontok és vállalkozások számára. Ezt a célkitűzést az intézet a köz- és a magánszféra közötti úttörő jellegű, határokon átnyúló partnerségek révén kívánja megvalósítani.
Tovább
a Fővárosi Önkormányzat és az EIT Climatec-KIC szervezete közötti Partnerségi Támogatási Szerződés részleteihez
MIGRÁCIÓ
Fővárosi Migrációs Kerekasztal
Az Európai Integrációs Alap 2012. évi allokációjának nyílt pályázati eljárásába a Fővárosi Önkormányzat, a 959/2012. (05.30.) számú határozata alapján pályázatot nyújtott be „Fővárosi Migrációs Kerekasztal” címmel, amely a Belügyminisztérium, mint Felelős Hatóság értesítése alapján támogatásban részesült. A megítélt támogatás összege 13.455.550,- Ft, amely egyben a projekt 100%-ban elszámolható összköltségét jelenti. A projektben a Fővárosi Önkormányzat partnere a Budapest Esély Nonprofit Kft.
SMART CIBER
SMART CIBER (System of Maps Assessing Risk of Terrorism against Critical Infrastructures in Big Events Rallies)
A Milánó Város Önkormányzata által vezetett, 2010. novemberében benyújtott „A terrorizmus által veszélyeztetett, nagy tömeg befogadására alkalmas helyszínekként megjelölt kritikus infrastruktúrák feltérképezésére alkalmas rendszer” (SMART CIBER - System of Maps Assessing Risk of Terrorism against Critical Infrastructures in Big Events Rallies) című projekt támogatásban részesült. A projekt további partnerei: Rotterdam Régió, Várna Önkormányzata, Szent Szív Katolikus Egyetem Milánó és Budapest Főváros Önkormányzata. A projekt benyújtását a Fővárosi Közgyűlés 2127/2010. (11.12.) számú döntésével hagyta jóvá. A projekt két éves időtartamú, 2012. 01. 01 - 2014. 01. 01. közötti megvalósítással.
CATCH-MR
Catch-MR (Cooperative Approaches to Transport CHallenges in Metropolitan Regions - A közlekedés kihívásainak kooperatív megközelítései a nagyvárosi régiókban)
Az INTERREG IV/C keretében 2010. januárjától 2012. decemberéig tartó 2 millió euró összköltségű projekt, melynek keretében hét nagyvárosi régió 12 partnere működik együtt.
CLUSNET
CLUSNET - Városok és Klaszterek
Budapest 2007-ben csatlakozott a CLUSNET - Városok és Klaszterek elnevezésű projekthez. Ez egy ún. soft projekt, vagyis tudásmegosztáson alapul, fizikai beruházással nem jár. A partnerek: Grand Lyon, Barcelona Activa, München, Dortmund, Lipcse, Manchester Enterprises, Helsinki, Budapest, Eindhoven, Göteborg, az Eurocities hálózat és a Stockholm School of Economics.
ROMA-NET
ROMA-NET
Kilenc európai városból álló partnerségi hálózat, mely abból a célból alakult, hogy megoldást találjon a városok határain belül élő roma közösségek kirekesztése ellen. A projekt középpontjában a társadalmi befogadás azon speciális elemei állnak, amelyek leginkább érintik a partnervárosok roma közösségeit. A vezető partnerhez, Budapesthez nyolc másik európai város csatlakozott: Udine és Bologna Olaszországból, Karvina Csehországból, Heraklion Görögországból, Almería és Torrent Spanyolországból, Glasgow az Egyesült Királyságból, valamint Kassa városa Szlovákiából.
ROMA-NET II
Budapest Főváros Önkormányzata a Fővárosi Közgyűlés 1926/2013.(11.14.) számú döntése alapján pályázatot nyújtott be mint Vezető Partner az Európai Unió URBACT II programjához a Roma-NeT Pilot Delivery Network elnevezésű projekt javaslattal, amely bekerült a kiválasztott hálózatok közé. A Monitoring Bizottság 2013. november 29-ei döntését követően a Roma-NeT Pilot Delivery Network projekt a 16 hónapig tartó megvalósítási szakaszba léphetett. Ez egy ún. soft projekt, vagyis tudásmegosztáson alapul, fizikai beruházással nem jár.
Környezetvédelem
További környezetvédelemmel kapcsolatos projektek
Az Unió által támogatott projektek
Budapest Főváros és Pilisborosjenő község önkormányzatai közös derogációs szennyvíz-elvezetési projektje
Budapest Főváros víztermelő kútjainak fejlesztése, vízminőségi és kapacitáskockázatok kezelése (KEHOP-2.1.5-16-2017-00001)
Pest-Észak árvízvédelmi szakasz 35., 101., 37. és 38. számú védvonalszakaszainak fejlesztése (KEHOP-1.4.0-15-2021-00024)
A fővárosi hulladékgazdálkodási rendszer fejlesztése, különös tekintettel az elkülönített hulladékgyűjtési, szállítási és előkezelő rendszerre (KEHOP-3.2.1-15-2017-00024)
Csillaghegyi öblözet védelme - KEHOP-1.4.0-15-2015-00001
A Fővárosi Önkormányzat 2021-27 tervezési időszakra vonatkozó stratégiai és projektszintű megalapozó dokumentumainak előkészítése (TOP-1.5 1-20-2020-00024)
Közlekedésbiztonsági fejlesztések Budapest XX. kerületében (VEKOP-5.3.1.-15-2020-00020)
Közlekedésbiztonsági fejlesztések Budapest XV. kerületében (VEKOP-5.3.1.-15-2020-00019)
Kerékpárosbarát infrastrukturális fejlesztések Budapest XIX. kerületében (VEKOP-5.3.1.-15-2020-00013)
Kerékpárosbarát infrastrukturális fejlesztések Budapest X. kerületében (VEKOP-5.3.1.-15-2020-00014)
„Rákos-patak menti kerékpárút építése Budapest XIV., X. és XVII. kerületében” (VEKOP-5.3.1.-15-2020-00015)
„Rákos-patak menti kerékpárút építése Budapest XIII. kerületében” (VEKOP-5.3.1.-15-2020-00016)
Kerékpárosbarát infrastrukturális fejlesztések Budapest IV. kerületében (VEKOP-5.3.1.-15-2020-00018)
Kerékpárosbarát infrastrukturális fejlesztések Budapest II., III. és XIII. kerületében (VEKOP-5.3.1.-15-2020-00017)
"Fővárosi Önkormányzat és intézményei épületeinek épületenergetikai korszerűsítése" - KEHOP-5.2.2-16-2017-00116
„Klímastratégia és éghajlat-változási platform létrehozása Budapesten” - KEHOP-1.2.0-15-2016-00020
Közlekedésbiztonsági és kerékpárosbarát fejlesztések Budapest II. kerületében, azonosító szám: VEKOP-5.3.1.-15-2016-00003
Közlekedésbiztonsági és kerékpárosbarát fejlesztések Budapest XI. kerületében, azonosító szám: VEKOP-5.3.1.-15-2016-00007
"Budapest XIII. kerület, Béke téri tehermentesítő főgyűjtőcsatorna építése" - KEHOP-2.2.2-15-2019-00148
„Budapest Főváros Önkormányzata ASP központhoz való csatlakozása” - KÖFOP-1.2.1-VEKOP-16-2017-00892
Közlekedésbiztonsági és kerékpárosbarát fejlesztések Budapest XVI. kerületében, azonosító szám: VEKOP-5.3.1.-15-2016-00006
Budapest Komplex Integrált Szennyvízelvezetése - Azonosító szám: KEOP – 1.2.0 /09-11-2011-0056
Budapest kerékpárforgalmi hálózatának fejlesztése. Azonosító szám: KMOP-2.1.2-09-2009
Dél-budapesti régió vízrendezése - Azonosító szám: KMOP-3.3.1/C-2009-0001