Bagdy Gábor: a forradalom mai üzenete a közös áldozatvállalás

Dr. Bagdy Gábor főpolgármester-helyettes ünnepi beszédet mond Bem József tábornok szobránál 2015. március 15-én a Bem téren

​A közös áldozatvállalás, a nemzet iránt érzett felelősség és az egyéni konfliktusokon való felülemelkedés március 15. üzenete - mondta Bagdy Gábor főpolgármester-helyettes vasárnap Budapesten, a Bem szobornál tartott magyar-lengyel megemlékezésen.

A Civil Összefogás Fórum (CÖF) - Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) által szervezett ünnepségen Bagdy Gábor a magyar-lengyel közös megemlékezésen kijelentette, hogy az egymás támogatása alakította ki az ezeréves lengyel-magyar barátságot.
 
Felidézte, Bem József egész életét annak szentelte, hogy a szabadságért küzdjön. Lánglelkű vezéregyéniség, egy hős volt, aki példamutatóan, rendíthetetlenül csatasorba állt a magyar és a lengyelek szabadságáért egyaránt - mondta Bagdy Gábor. Beszédében kitért arra, hogy az elmúlt fél évtizedben Budapest új lendületet kapott, és ennek folytatásához továbbra is szükség lesz a kormány és a főváros szoros együttműködésére. A fő cél egy élhetőbb, nyugodtabb és biztonságos Budapest létrehozása - mondta Bagdy Gábor, aki Tarlós István főpolgármester nevében is köszöntette a megjelenteket.
 
 
Csizmadia László, a CÖF alapítója, a CÖKA elnöke kijelentette: "a magyar és lengyel civilek soha nem engedik el egymás kezét". "Az 1848-as magyar forradalom féltve őrzött dicsőséges közös emlékünk" - fogalmazott, hozzátéve, hogy az ünnepséggel együtt emlékeznek a magyar függetlenségért és szabadságért vérüket áldozó magyar és lengyel közös hősökre. Csizmadia László úgy fogalmazott: "mai együttlétünk azt sugározza a világnak és Európának, hogy lengyel és magyar két jó barát".
 
A Bem-szobornál koszorúzott Deák Imre, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Nemzetiségi és Civil Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkárságának helyettes államtitkára, a Fővárosi Önkormányzat nevében Bagdy Gábor, a CÖF-CÖKA részéről ifj. Lomnici Zoltán, a CÖKA szóvivője és Sutarski Konrad, Magyarországon élő lengyel író. Koszorúkat helyeztek el továbbá az Országos és Fővárosi Lengyel Kisebbségi Önkormányzat, a II. kerület, a Rákóczi Szövetség, valamint az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség képviselői.
 
Az ünnepség a lengyel és magyar himnusz eléneklésével fejeződött be.
 
 
MTI

Hírek

RSS megtekintés