Mintegy 600 minikoncert a főváros 11 pontján az idei Zenélő Budapesten

Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettes beszédet mond a "Zenélő Budapest" programsorozat sajtótájékoztatóján

Mintegy 600 minikoncertet ad Budapest 11 pontján csaknem 100 művész a Zenélő Budapest című ingyenes szabadtéri sorozat keretében május 25. és augusztus 12. között - mondta Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettes a rendezvényről tartott csütörtöki sajtótájékoztatón Budapesten.

Kiemelte, hogy idén két újdonsággal is készülnek a szervezők: az új helyszínként csatlakozó Magyar Nemzeti Galériánál, a Budavári Palota Savoyai teraszán dzsesszgitárosoknak és a Képzőművészeti Egyetem festő hallgatóinak performanszára várják a közönséget, a szintén új helyszínnek számító Halászbástyán pedig klarinétegyüttes és operaénekesek közös produkciója ad ízelítőt a magyar romantika és néphagyomány értékeiből. "Örülök, hogy ezzel a rendezvénnyel tudunk a turistáknak egy olyan arcot mutatni Budapestről, amire igazán büszkék vagyunk, és amivel reflektálunk arra a fajta kulturális örökségünkre, amire folyamatosan építünk és a jövőben is építeni szeretnénk" - hangsúlyozta.

Kerényi Imre miniszterelnöki megbízott méltatta a projekt ötletgazdájának és művészeti vezetőjének, Götz Béla díszlettervezőnek, valamint Götz Nándor zenei vezetőnek, klarinét-szaxofonművésznek négy éve töretlen lelkesedéssel végzett munkáját és a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ (BFTK) szervezésben végzett érdemeit.

Bán Teodóra, a BFTK ügyvezetője elmondta, hogy bár a főváros egész évben kínál értékes programokat a magyar és a külföldi turisták számára, a legdinamikusabbnak a nyári szezon számít, amikor a fesztiválok és rendezvények folyamatosan váltják egymást. A Zenélő Budapest szabadtéri ingyenes koncertsorozat abba a folyamatosan megújulni képes kínálatba illeszkedik, amely során erkélykoncert, huszárruhás rézfúvósok, múltidéző szaxofonzenekar, harangjáték, korhű jelmezes vonósnégyes, erdélyi népzene, fuvolamuzsika és dzsessz egyaránt helyet kapott - hangsúlyozta.

A sorozatban fellépő művészek a történelmi színhelyekhez köthető, külön erre az alkalomra készült kamarazenei műsorokkal lépnek fel, amelyeket a zeneirodalom remekeiből állítottak össze.

A Vajdahunyadvárban erdélyi népzenét és népdalelőadást élvezhet a közönség, a Várkert Bazár Gloriettjénél huszárruhás rézfúvós kvintett dobbal, a főbejáratnál pedig egy szaxofonegyüttes várja az érdeklődőket, a Szent István-bazilika előtt egyházzenei népénekekre írt harangjáték lesz hallható egy ütőegyüttes előadásában, továbbá Bach, Haydn, Mozart, Schubert, Csajkovszkij, Chopin, Bizet, Verdi, Paganini műveit játssza az együttes fuvolaművész közreműködésével. A margitszigeti Zenélő kút pavilonjánál rokokó ruhába öltözött hölgyek vonósnégyese és egy klarinétművész idézi fel a polgári korok hangulatát, a Műcsarnok lépcsőin szaxofonzenekar játszik, amelynek tagjai klasszikusokat szólaltatnak meg dzsesszes hangszerelésben, a Központi Vásárcsarnokban pedig cigányzenét húznak majd.

A fellépő együttesek között szerepel mások mellett a Nemzeti Filharmonikus Zenekar, a Magyar Állami Operaház Zenekara, a Budapesti Fesztivál Zenekar, a Duna Szimfonikus Zenekar, a Concerto Budapest is.

A Várkert Bazár Öntőház udvarán felállított színpadon idén is kiemelkedő magyar előadóművészek vasárnaponként délelőtt 11 órától ültetett nézőtérrel várják a közönséget egy-egy hosszabb koncertre - emelte ki Gyutai Csaba, az intézmény ügyvezető igazgatója. Ezen a helyszínen lép fel Bogányi Gergely, az Amadinda Ütőegyüttes, a Götz Szaxofonkvartett, Orosz Zoltán és Horváth Kornél Micheller Myrtillel és Pintér Tiborral, Balog József és Szakcsi Lakatos Béla, Götz Anna és Böröndi Tamás, Malek Andrea és Birta Miklós, Snétberger Ferenc, a Rákfogó Együttes, valamint a Muzsikás Együttes.

A 20 perces minikoncertet adó helyszíneken naponta két előadást tartanak. A teljes programot a koncerthelyszíneken elhelyezett táblákon követhetik az érdeklődők.

​MTI

Hírek

RSS megtekintés