Vasárnap este 31. alkalommal osztották ki a Színikritikusok Díját. Az idén alapított életműdíjat Törőcsik Mari, a Nemzet Színésze, a Nemzeti Színház színművésze kapta. A Fővárosi Önkormányzat által alapított Budapest értékei-díjat először Zsámbéki Gábor vehette át.
Vasárnap este 31. alkalommal osztották ki a Színikritikusok Díját. A rangos szakmai díjakat a Magyar Színházban adták át, idén először nyilvános gálaműsor keretében. A kritikusok már korábban bejelentették, hogy idén életműdíjat alapítanak, amit először Törőcsik Marinak, a Nemzet Színészének, a Nemzeti Színház színművészének, egyben a díjátadó est fővédnökének adtak. A Fővárosi Önkormányzat is díjat alapított: a Budapest értékei-díjat először Zsámbéki Gábor vehette át Csomós Miklós kulturális főpolgármester-helyettestől a Katona József Színház három évtizedes szakmai és művészeti vezetéséért, a színház nemzetközi sikereiért. Csomós Miklós ezzel kapcsolatban elmondta, csaknem 200 éve Budapest értékei közé tartoznak a színházai, a főváros színházi életében kiemelkedő szerepet tölt be a Katona József Színház, ahol számtalan értékes előadás és alkotás születik.
Az idei díjkiosztón a Nemzeti Színház tíz jelöléséből ötöt díjra váltott. Mohácsi János rendezése, az Egyszer élünk avagy a tenger azontúl tűnik semmiségbe című produkció kapta a legjobb előadás díját, a benne szereplő Kulka János pedig a legjobb férfi mellékszereplő lett. Bella Máté a Magyar ünnep című előadás zenéjéért a legjobb színházi zene díját vette át, a szintén a Nemzetiben bemutatott Térey János-dráma, a Jeremiás avagy Isten hidege a legjobb új magyar dráma díját kapta.
Két kategóriában szavazategyenlőség miatt megosztott díjakat adtak a kritikusok. A legjobb női főszereplő díját így ketten kapták: a Nemzeti Színház Én vagyok a Te című előadásában nyújtott teljesítményéért Molnár Piroska, továbbá az egri Gárdonyi Géza Színház A selyemcipő című előadásáért Mészáros Sára. A legjobb gyerek- és ifjúsági előadás díjának is két produkció alkotói örülhettek: a szombathelyi Weöres Sándor Színház A kis lord című előadása (rendező: Jeles András) mellett a Kolibri Színház Cyber Cyrano című produkciója (rendező: Vidovszky György) is díjazott lett.
Az Örkény Színház és a Bárka Színház két-két díjjal gazdagodott. Az Örkényben bemutatott János király kapta a legjobb rendezés (Bagossy László) és a legjobb jelmez (tervező: Ignjatovic Kristina) díját. A Bárka Nehéz című produkciójában nyújtott alakításáért a legjobb női mellékszereplő díját Lázár Kati, a legjobb férfi főszereplő díját Mucsi Zoltán vehette át.
Polgár Csaba rendezése, a HOPPart Társulattal bemutatott Korijolánusz lett a legjobb független színházi előadás, a legjobb zenés/szórakoztató elődás díját pedig a Centrál Színház Cabaret című produkciója kapta (rendező: Bozsik Yvette). Az elmúlt évad legjobb díszlete Antal Csabának a Magyar Állami Operaház Mefistofele című előadásához készített munkája. A legígéretesebb pályakezdő Orosz Ákos, a Maladype Színház tagja. Különdíjat kapott Bíró Kriszta a nőNYUGAT című előadás létrehozásáért.
Az évente egy alkalommal megrendezett díjkiosztó gálaest igazi kuriózum a színházi életben. Képviselteti magát minden színházi műfaj, és felvonul rajta a színházi élet színe-java. Olyan ünnep, ahol találkoznak egymással a színházszerető nézők és a színházi szakma képviselői. A színházi kritikusok céhe évadonként legalább 90 premier megtekintése után voksolnak a legjobbakra. A 15 kategória mindegyikében 3-3, szavazategyenlőség esetén több jelölt verseng.