Fónagy János államtitkár szerint kiemelten fontos, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az ország legtöbb pontjáról megbízhatóan megközelíthető legyen, ezért is fontos az országos vasúti hálózatba való bekötése.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára az „Airport-metropolisz-régió - Gazdaság- és térségfejlesztés a Budapest, Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér térségében” című pénteki konferencián kifejtette: a gazdasági válság után a vasúti forgalom visszaállt a 2006 előtti szintre, a légiközlekedés pedig négy-hatszoros emelkedést mutat. Ezért is fontos a légiközlekedés, és ehhez kapcsolódóan a repülőtér és környékének fejlesztése, ebbe kapcsolódik a vasúti kapcsolatok javítása is, amelyet a kormány nevesített is a 2020-ig tartó uniós költségvetési ciklus pályázatai között.
Szeneczey Balázs, városfejlesztési főpolgármester-helyettes azt emelte ki, hogy a hosszú távú fővárosi fejlesztési tervekben is kiemelt helyet kapott a repülőtér és a város közötti kapcsolatok fejlesztése, és konkrétumként említette, hogy 2018-ra mintegy 9 milliárd forintból szintbe hozhatják és egymásba nyithatják a jelenleg egymás mellett, elkülönülten futó gyorsforgalmi utat és a Gyömrői utat.
Ughy Attila, a XVIII. kerület polgármestere azt mondta, az érintett kerületeknek össze kell fésülniük a különféle fejlesztési elképzeléseket, és el kell érniük, hogy ezek a legalkalmasabb helyszínen valósuljanak meg. Hozzáfűzte: emellett az együttműködések intézményesítésére van szükség, ezért több kétoldalú megállapodást is kötöttek, áttörést viszont csak a térségi összefogás hozhat.
A Budapest Repülőtéri Régió Klaszter megalakulásáról idén júniusban írt alá szándéknyilatkozatot Budapest XVIII. kerülete, Vecsés, a Budapest Airport, Budapest, Pest megye és a HungaroControl Zrt., hogy a repülőtér és térségének terület-és gazdaságfejlesztését felgyorsítsák.